Bazy pod makijaż – trzeba używać?

Rynek beauty rozwija się w szalonym tempie. Kobiety wciąż nakręcane są przez telewizję, portale internetowe czy filmiki na youtube. Wszędzie pojawiają się jakieś nowości z branży urodowej i zachęcają nas do kupowania kolejnych rzeczy chociaż poprzednie są nawet niezużyte. Makijaż jest świetnym przykładem na to, jak wiele produktów nowych się pojawia niemalże każdego miesiąca i jak bardzo kobiety za nimi gonią. Omówmy sobie jednak w kolejnych artykułach kilka podstawowych kroków makijażu i używanych w nich produktów.

Pierwszym bardzo ważnym aspektem będzie z pewnością dobrej jakości baza pod makijaż. Część osób bazy używa, część nie. Jeśli chodzi o naukę i szkoły wizażu – tutaj kobiety coraz częściej na szczęście potwarzają, że najważniejsza jest nie baza – a dobrej jakości pielęgnacja codzienna skóry, która to sama w sobie będzie tworzyć piękne tło dla makijażu. Zatem nie zapominajmy o dobrej jakości kremach mocno odżywczych, nawilżających, które sprawią że nasza skóra twarzy będzie jędrna, nie będzie przesuszona i łuszcząca się. Pamiętajmy, że kremu używamy na noc ale i na dzień pod makijaż. Krem bowiem jak najbardziej może być naszą bazą. Jakie inne bazy posiadamy w asortymencie wielu sklepów kosmetycznych? Otóż z pewnościa znajdziemy bazy wygładzające. Co one robią? Bazy wygładzające mają za zadanie jak sama nazwa nam podpowiada – wygładzić wszelkie niedoskonałości i nierówności na skórze. Jest swego rodzaju wypełniaczem wszelkich delikatnych zmarszczek czy porów. Podkład wygląda na niej nieskazitelnie. Jest ona polecana osobom z cerą tłustą bądź mieszaną, właśnie ze względu na to, że takie typy cer mają często bardzo widoczne pory.

Innym typem bazy będzie baza wyrównująca koloryt skóry. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z przebarwieniami skóry, a które nie chcą używać ciężkich korektorów czy podkładów w codziennym makijażu. Należy zatem dobrać odpowiedni rodzaj bazy koloryzującej, która wyrówna koloryt cery i na nią wówczas nałożyć lub też nie, podkład. Zależnie od tego jaki efekt chcemy uzyskać możemy sprawić, że makijaż stanie się bardzo spektakularny i mocno kryjący. Nie będzie śladu po jakimkolwiek przebarwieniu, lub też będzie to makijaż zupełnie naturalny, lekki, gdzie sama baza wyrówna kolor skóry ale nie będzie ona praktycznie przykryta już żadnym innym produktem.
Kolejne bazy to baza matująca oraz jej przeciwieństwo czyli baza rozświetlająca. Te bazy sugerują swoimi nazwami, jakie pełnią funkcje. Bazy matujące świetnie sprawdzą się u osób z cerą tłustą oraz mieszaną. Znacznie ograniczą wydzielanie sebum i sprawią, że makijaż będzie wyglądał świeżo przez dłuższy czas aniżeli byłby on wykonany bez bazy. Baza rozświetlająca natomiast ma dawać subtelny ale widoczny efekt glow. Nada się idealnie dla cery suchej oraz dla cery dojrzałej, gdzie błysk sprawia, że makijaż wygląda bardziej świeżo i młodzieńczo.

Bazy pod makijaż są naprawdę bardzo pomocnymi produktami, ale pod warunkiem, że wybierzemy dla siebie odpowiedni ich typ, który sprosta naszym oczekiwaniom i da efekt o jakim marzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.