Błędy w makijażu

Każda kobieta od czasu do czasu robi sobie makijaż czy to do pracy czy na większe wyjścia i okazje. Dla wielu pań jest to przyjemność i relaksująca sytuacja rano, dla innych niestety nieco mniej. Nie każda bowiem wie, jak sobie z makijażem radzić, jak go prawidłowo wykonywać aby nie wyglądać zabawnie. Makijaż ma przecież podkreślać naszą urodę a nie nas przerysowywać.

Jakie są najczęstsze błędy w makijażu i jak w prosty sposób możesz ich uniknąć? Na pewno aby uniknąć nie należy rezygnować – to najgorsze możliwe wyjście. Nie rezygnuj nawet jeśli czujesz, że robisz to źle. Ucz się i obserwuj aż w końcu wyjdzie. Jeśli natomiast szybko chcesz poprawić swoją technikę – zapisz się na indywidualną lekcję makijażu do profesjonalistki, która krok po kroku pokaże Ci jak robić dane czynności, skoryguje Twoje ruchy, pomoże dobrać idealne dla Twojego typu urody kosmetyki. Taka lekcja makijażu to koszt zależnie od miasta ale w granicach 200-300 zł. Jednak jest to bardzo cenne dla każdej z nas – w końcu teraz wygląd ma naprawdę wielkie znaczenie w odbiorze czy to u pracodawcy kiedy poszukujesz pracy, czy wśród innych ludzi na co dzień.

Jakich błędów należy się wytrzegać i na jakie kwestie podczas makijażu warto zwracać uwagę? Z pewnością musisz uważać jeśli chodzi o dobór koloru podkładu do Twojej cery. Poza tym, że musisz dobrać podkład właściwościami dobry dla siebie, czyli matujący, nawilżający bądź liftingujący, musisz również dobrze trafić w kolor. Wytrzegaj się zbyt ciemnych podkładów. One będą dodawały lat, będą odcinać się kolorem od reszty ciała i będzie to wyglądało zwyczajnie źle.

Kolejny błąd to zbyt mocno wyrysowane i za ciemne brwi. Przez chwilę na rynku kosmetycznym mocne i geometrycznie idealne brwi królowały, jednak całe szczęście, że nie trwało to za długo. Obecnie preferuje się lekkie brwi, kształt oczywiście ma być dobrze zaznaczony jednak kolor ma być jak najbardziej delikatny i naturalny. Odchodzimy od geometrii i brwi wyrysowanych jak od szablonu. Obecnie modne są brwi typu ombre, czyli początek brwi jest zrobiony w delikatnym stylu, a końcówki są nieco mocniej zaznaczone.

Kolejną sprawą, na którą warto zwrócić uwagę są rzęsy – nie przesadzaj z ich nadmiernym tuszowaniem. Jeśli natomiast chcesz nosić sztuczne – postaw na dosyć naturalne i delikatnie wyglądające metody objętościowe typu 1:1 , 2:1 , nie idź za trendem ogromnego i ciężkiego oka gdzie metoda zagęszczenia to 6 lub 8D. Takie rzęsy są ogromne i niezwykle ciężkie, źle wyglądają na oku i od razu wzbudzają wiele kontrowersji.

Jeśli chodzi o bronzery – używaj tylko umiarkowanie i nie takich w pomarańczowym tonie. Bronzer daje piękne konturowanie, pozwala wydobyć z naszej twarzy idealne rysy i zakryć optycznie niedoskonałości. Jeśli wykonturujesz twarz, nie zapominaj również o rozświetlaczu. Nie nakładaj go zbyt wiele – makijaż dzienny czy biznesowy to nie dyskoteka, nie świeć policzkami, lecz spraw że będzie to tylko delikatne muśnięcie błysku na kości policzkowej.

Jeśli chodzi o pomadki – tu też stawiaj na kolory odpowiednie do danej sytuacji, miejsca. Przy ciemnych kolorach, które są wymagające staraj się naprawdę idealnie, precyzyjnie wyrysować każdy szczegół. Jeśli zrobisz to niedokładnie, od razu będzie widać wszelkie niedoskonałości, a makijaż będzie się wydawał brudny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.