Dieta pudełkowa. Czy to dobry sposób na odchudzanie?

dieta pudełkowaWyobraź sobie, że nie musisz gotować, a wszystkie posiłki same zjawiają się w Twojej kuchni. W dodatku są różnorodne, dostosowane do Twoich potrzeb i ze starannie zaplanowaną wartość kaloryczną. Brzmi ciekawie? Tak właśnie wygląda dieta pudełkowa.

Dieta pudełkowa o catering dietetyczny na indywidualne zamówienie. Wystarczy wybrać odpowiedni abonament i rodzaj diety, a kurier codziennie rano dostarczy Ci posiłki na cały dzień. Z założenia dieta pudełkowa nie jest dietą odchudzającą – to pomysł, który miał trafiać do ludzi zabieganych i zapracowanych, którzy chcieliby się zdrowo odżywiać, a nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. Jednak dzięki możliwości wyboru konkretnej diety i jej wartości kalorycznej, dieta pudełkowa często traktowana jest jako wygodny sposób na odchudzanie.

Zresztą firmy wychodzą naprzeciw potrzebom osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Możesz nie tylko zamówić jadłospis o obniżonej kaloryczności (1000 czy 1200 kcal dziennie), ale też zamówić gotowe dania zgodne np. z założeniami diety south beach, diety Dukana czy diety bezglutenowej. Posiłki dostępne są też w wersji wegetariańskiej lub wegańskiej.

Zalety odchudzania z dietą pudełkową

  • Masz ściśle określony jadłospis – liczbę posiłków i ich wielkość, więc wiesz, ile naprawdę zjadasz i łatwiej jest utrzymać założony bilans kaloryczny.
  • Masz gwarancję, że Twój jadłospis jest prawidłowo zbilansowany, bo nad jego opracowaniem czuwa dietetyk.
  • Możesz wybrać dietę dostosowaną do Twoich upodobań smakowych – przy zamówieniu cateringu dietetycznego zaznaczasz, jakich produktów nie lubisz, a jakie chciałabyś często widzieć w jadłospisie. To ułatwia wytrwanie na diecie.
  • To koniec wymówek, że nie masz czasu na codzienne gotowanie i regularne jedzenie. Gotowe posiłki możesz zabierać ze sobą do pracy. Wystarczy je tylko podgrzać.

Wady odchudzania z dietą pudełkową

  • Dieta pudełkowa jest zdecydowanie droższa niż samodzielnie przygotowywane posiłki.
  • Choć catering uwzględnia Twoje preferencje, nie masz wpływu na to, jakie dania dostaniesz danego dnia. Może się okazać, że masz chęć na stek, a w planie tego dnia znajduje się ryba.
  • Masz możliwość wyboru rodzaju diety i wartości kalorycznej, ale nie jest to jadłospis projektowany indywidualnie, tak jak po konsultacji z dietetykiem.
  • Zdarza się, że dieta jest monotonna, bo składa się z kilkunastu powtarzających się dań, co nie sprzyja utrzymaniu motywacji.

Jak się odchudzać z dietą pudełkową?

Przede wszystkim musisz pamiętać, że sama dieta to za mało. Czas zaoszczędzony na przygotowaniu posiłków przeznacz na aktywność fizyczną. Nie muszą to być forsowne i wyczerpujące ćwiczenia, nie zmuszaj się do siłowni, jeśli jej nie lubisz. Ważne, żeby aktywność fizyczna była regularna.

Uważaj też na pułapkę podjadania. Dieta pudełkowa działa tylko wtedy, gdy naprawdę ograniczasz się do dań z cateringu. Jak uniknąć pokus? Na czas diety opróżnij lodówkę i szafki w kuchni. Kiedy zakazanych przysmaków nie będzie pod ręką, łatwiej Ci będzie zapanować nad zachciankami i szybko zobaczysz efekty diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.