Idealny tusz do rzęs, czyli jaki?

tusz do rzęsPodkręcenie czy wydłużenie rzęs zajmuje dosłownie chwilę, a efekt jest zauważalny – twoje spojrzenie jest zalotne i pełne uroku. Ponieważ jednak w drogeriach wybór tuszy do rzęs jest ogromny, możesz mieć kłopot z wybraniem odpowiedniego. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, kupując ten produkt.

Tusz do rzęs można znaleźć w kosmetyczce każdej kobiety malującej się kobiety. Niestety, nie każda jest zadowolona z posiadanego kosmetyku. Idealny tusz do rzęs dla każdej z nas oznacza bowiem co innego. Być może ty poszukujesz produktu, który przede wszystkim podkręci twoje rzęsy, podczas gdy twoja koleżanka stawia na efekt wydłużenia. Aby wybrać dobry i spełniający twoje oczekiwania kosmetyk, musisz zapoznać się z asortymentem dostępnym w sklepach. W ten sposób będziesz wiedziała, jakiego tuszu szukać.

Idealny tusz do rzęs nie skleja rzęs

To prawda. W latach 60. ubiegłego wieku kobiety stosujące tusz do rzęs miały najczęściej sklejone rzęsy. Nie był to jednak kosmetyczny faux pas, ale zamierzony efekt. Współczesny makijaż powinien być wykonany tak, aby jak najbardziej wyglądał naturalnie. O sklejonych rzęsach nie zatem mowy – idealny tusz do rzęs nie skleja rzęs.

Jeżeli chodzi o efekt sklejonych rzęs, to nakłada się na niego wiele czynników. Poza jakością tuszu, nie można zapomnieć o rodzaju szczoteczki i twoich umiejętnościach. Aby zminimalizować możliwość sklejania się rzęs, przed nałożeniem tuszu, powinnaś je dokładnie rozczesać (w tym celu wykorzystaj specjalną szczoteczkę do rzęs).

Tusz do rzęs – w kamieniu, kremie czy płynie?

Przed wyborem tuszu do rzęs, musisz zastanowić się, w jakiej ma on być formie. Producenci proponują dziś zakup tuszu w:

  • Płynie – współcześnie większość kobiet stosuje tusz do rzęs w płynie. Nie powinno to dziwić – taki jest poręczny, zmieści się w każdej kosmetyczne i, co ważne, jest wyposażony w specjalną szczotkę, która umożliwia wygodne nałożenie kosmetyku na rzęsy.
  • Kamieniu – jego nakładanie jest trudniejsze, ale z drugiej strony w sklepach możesz znaleźć tusze w kamieniu z dodatkiem np. brokatu.
  • Kremie – aby nałożyć taki tusz, będziesz potrzebować pędzelków lub szczoteczki takiej, jaka jest dołączana do tuszu w płynie.

Co z tymi szczoteczkami?

Jeżeli uznałaś, że idealny tusz do rzęs to ten w płynie, to teraz pozostaje wybór szczoteczki. Zasadniczo to, jaką producent zdecydował się dodać do oferowanego kosmetyku, zależy od efektu, jaki dzięki niej się uzyska. W ten sposób należy wyróżnić następujące szczoteczki:

  • Klasyczne – to szczoteczki zaopatrzone włoski o jednakowej długości, które są ułożone dość gęsto. Używając takiej szczoteczki, nie pogrubisz i nie wydłużysz rzęs, ale delikatnie podkreślisz naturalny kształt rzęs;
  • Pogrubiające – w przypadku takich szczoteczek włoski są ułożone w skupiska, dzięki czemu okalają rzęsy i rzeczywiście dają efekt pogrubienia rzęs;
  • Podkręcające – takie szczoteczki najczęściej są wygięte, dzięki czemu nadają kształtu rzęsom.

Dodatkowo na rynku znajdziesz szczoteczki pogrubiająco-podkręcające, które łączą cechy charakterystyczne dla tych szczoteczek. Nowością na rynku jest zaokrąglona szczoteczka, która pozwala dokładnie rozprowadzić tusz po rzęsach znajdujących się w kącikach oczu.

Jeżeli będziesz pamiętała, że idealny tusz do rzęs nie powinien sklejać rzęs i dać efekt taki, jakiego oczekujesz (wydłużyć, pogrubić lub delikatnie podkreślić rzęsy), z pewnością wybierzesz produkt, z którego będziesz zadowolona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.