Jak dbać o cerę jesienią?

Jesień rozpieszcza nas naprawdę piękną pogodą. Jest ciepło, słonecznie i rzadko zdarzają się dni kiedy pada deszcz i niebo jest mocno zachmurzone. Ta jesienna aura nastraja nas w kierunku spokojniejszego trybu życia, abyśmy odrobinę zwolnili tempa. Czy Wy też się tak właśnie czujecie? To co odczuwamy to jedno, a to co dzieje się z naszym ciałem fizycznie, to druga sprawa i na tym się skupmy. Warto pamiętać aby cały rok pielęgnować ciało, jednak pora jesieni i zimy, kiedy temperatury są niższe wymaga od nas więcej zaangażowania. Co zatem warto robić?

1. Pamiętaj o nawilżeniu twarzy i o filtrach przeciwsłonecznych
Koniecznie stosuj w codziennej zarówno porannej, jak i wieczornej pielęgnacji kremy odżywcze, mocno nawilżające. Kremy z filtrem używaj pod makijaż. Wystarczy niewielka ilość a zabezpieczy nam doskonale skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Stosujmy filtr SPF nawet jeśli są pochmurne dni! Dodatkowo takie kremy stosujemy nawet jeśli nosimy makijaż. Należy tylko nie nakładać zbyt grubej warstwy kremu aby podkłady się nie warzyły.

2. Pamiętaj o nawilżaniu ust
Nawilżanie ust pomadką ochronną pozwoli nam zachować piękne, zdrowe i miękkie usta, na których każda pomadka będzie wyglądać obłędnie. Unikniemy efektu mocno przesuszonych i pękających nieestetycznie ust, które dodatkowo bardzo bolą.
3. Smaruj dłonie kremem również przed wyjściem z domu
Zapewne większość kobiet balsamuje ciało wieczorem, po kąpieli i dłonie również dzięki temu są pięknie nawilżone. Pamiętaj jednak, że wychodząc w zimny dzień na zewnątrz także powinnaś zabezpieczyć skórę dłoni aby nie doszło do jej przesuszenia i pękania. Skóra dłoni jest bardzo delikatna i łatwo ulega niestety takim uszkodzeniom. Dobry krem jednak załatwi sprawę. Na rynku znajdziesz kremy, które szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy, która mogłaby brudzić ubrania.

4. Nie ubieraj się zbyt ciepło
Może brzmieć absurdalnie, bo przecież chodzi nam o to aby nie marznąć kiedy na dworze jest chłodno. Ważne jednak aby nie ubierać się za mocno, wówczas doprowadzamy się do przegrzania. Nasze ciało się poci, skóra również traci wodę i poza szybkim złapaniem przeziębienia również doprowadzamy do przesuszenia skóry. Warto ubierać się na tzw. cebulkę aby w razie gdy jest za zimno lub za gorąco móc te warstwy ubrań na sobie swobodnie modyfikować.

5. Pij dużo wody
Nie tylko jesienią czy zimą ale cały okrągły rok. Woda to nasz najlepszy przyjaciel i szybka kuracja odżywcza dla skóry. Picie dużej ilości wody pozwala nam zachować jędrność i nawilżenie. Dodatkowo wspomaga ona procesy trawienne – cały organizm będzie nam za to wdzięczny. Zalecane jest przynajmniej 2l wody dziennie dla dorosłego człowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.