Jak dobrać dla siebie idealny podkład?

Podkłady zawładnęły rynkiem kosmetycznym w ostatnim czasie. Firmy ciągle wypuszczają coś nowego na rynek i są to zwykle całkiem niezłej jakości nowości zarówno jeśli chodzi o marki drogeryjne, jak i o marki selektywne. Niestety nie każda kobieta się na co dzień maluje i nie każda się na tym zna. Jak zatem dobrze dobrać dla siebie podkład zarówno jeśli chodzi o odpowiedni odcień, jak i o właściwości zależnie od typu cery suchej, mieszanej czy tłustej?

Jeśli chodzi o typ cery – musisz zastanowić się czy Twoja skóra chociażby po umyciu wodą daje natychmiast szybkie uczucie ściągnięcia? Czy widzisz na niej zmarszczki? Jeśli skóra jest sucha ale i odwodniona na pewno będzie właśnie dawała uczucie mocnego ściągnięcia. Dodatkowo po nałożeniu na nią produktów matujących będzie wyglądać na niezwykle postarzoną i wysuszoną, zmarszczoną. Dla takiej cery musimy wybierać lekkie produkty nawilżające. Stan cery nie zależy zawsze od wieku. Wiele młodych kobiet również ma cerę suchą- nie są to tylko kobiety dojrzałe, choć jest ich na pewno więcej. Podkłady nawilżające, wygładzające, liftingujące to właśnie takie produkty, które świetnie się w tym przypadku sprawdzą. Nie obciążą skóry lecz nadadzą jej lekkiego wyglądu, lekkiego blasku i zniwelują odczucie ściągnięcia. Przykładem drogeryjnym może być Bourjois Healthy Mix, Loreal True Match, natomiast wyższe półki to np. Clarins oraz Artdeco liftingujący.

Jeśli chodzi natomiast o cerę mieszaną oraz przetłuszczającą się – tutaj warto postawić na podkłady matujące, długotrwałe. Skóra z tendencją do przetłuszczania się będzie sprawiać, że podkłady szybko będą się ścierać z centralnych okolic buzi – czoła, nosa, brody. Podkłady długotrwałe pozwolą nam zachować świeży makijaż na dłużej bez efektu maski oraz efektu ciastkowania podkładu, czy wyświecania się. Podkłady matujące zwykle pięknie zastygają i dają satynowy efekt wygładzonej skóry. Jeśli chodzi o drogerie to hitem ostatnio jest nowość od lovely camouflage, jak również niezmiennie fajnie sprawdza się loreal infallible matte w tubce. Jeśli chodzi o droższe marki selektywne – tu bestsellerem, produktem na półce każdej wizażystki jest Estee Lauder Double Wear, ale i świetnie sprawdzające się podkłady z Dior Backstage czy Urban Decay.

Jak dobrać odpowiedni kolor podkładu? Na rynku mamy zarówno gamy chłodne, ciepłe jak i neutralne. Warto oczywiście starać się idealnie dobrać sobie odcień pod typ urody ale nie zawsze gama danego producenta jest na tyle dostosowana i wówczas trzeba kombinować. Ze swojej strony mogę podpowiedzieć, że warto iść zawsze w tony neutralne i idące w kierunku żółtym a nie różowym. Podkłady z różowym tonem będą zawsze wyglądać bardziej sztucznie i będą bardziej podkreślać cerę jeśli są na niej niedoskonałości. Natomiast podkłady w tonach neutralnych w kierunku żółtym będą nam lekko całość korygować i ładnie ocieplać buzię. Kolor warto wybrać na podstawie zabranych do domu testerów i sprawdzać go na załamaniu policzka i żuchwy przeciągając na szyję. Kolor ma nam się idealnie w tych trzech punktach stapiać aby ani na buzi ani na szyi się nie oddzielał jak maska. Przeciągając podkład na szyję widzimy jak pięknie może nam się wyrównać często lekko zaczerwieniona buzia do reszty ciała. Dobrym sposobem jest też dobieranie podkładu na wyspach przez wykwalifikowane osoby. Jednak należy być uważnym i o wszystko pytać bo czasem bywa, że z pozoru osoba mająca być teoretycznie profesjonalistą w swoim fachu będzie wiedziała o doborach podkładu czy innych kosmetyków mniej niż my jako amatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.