Jaką dietę stosować, aby odmłodzić skórę?

dieta-na-odmlodzenie-skoryTwój wygląd świadczy o tym, co spożywasz. Matowe włosy, szara skóra, zmarszczki, dodatkowe kilogramy – to wyraźne sygnały, że dotychczas stosowana przez ciebie dieta ci nie służy. Chcesz wyglądać zdrowo i jednocześnie odjąć sobie lat? Wypróbuj dietę na odmłodzenie skóry.

Dietetycy przez lata opracowali całe mnóstwo diet, z których część mogłaś wypróbować. Z pewnością doskonale orientujesz się, że nie każda przynosi takie same efekty. Jeżeli zauważyłaś, że ostatnio nie tylko przytyłaś, lecz także skóra nie prezentuje się najlepiej, czas dokładniej przyjrzeć się temu, co trafia na twój talerz. Od czego zacząć?

Gdy zaczynasz dietę, w pierwszej kolejności powinnaś odstawić wszelkie używki, np. papierosy czy alkohol. Wskazane jest również wysypianie się i ograniczenie źródeł stresu. To zupełne podstawy – bez wprowadzenia tych zasad nie uda ci się osiągnąć zamierzonego celu. A na czym polega dieta na odmłodzenie skóry?

Jakich składników unikać w diecie na odmłodzenie skóry, a jakich szukać w produktach?

Dotychczas często sięgałaś po niezdrowe przekąski w postaci np. chipsów lub batonów? W zależności od produktu, o którym mowa, zawiera on w składzie sporą ilość soli, niezdrowego tłuszczu lub cukru. Regularne dostarczanie takich składników do organizmu sprawia, że twoje narządy wewnętrzne nie funkcjonują prawidłowo, a komórki nie otrzymują niezbędnych im witamin i mikroelementów. Efektem jest choćby szara skóra czy trądzik. Aby temu zapobiec, powinnaś wiedzieć, że istnieje grupa składników pozytywnie wpływających na twój wygląd.

Chcesz cieszyć się zdrową i młodą skórą? Zatem w produktach szukaj m.in. tych produktów:

  • Ceramidów – to związki chemiczne z grupy lipidów. Występują one w warstwie rogowej naskórka i powszechnie uważa się, że odmładzają oraz nawilżają skórę.
  • Polifenolów – to substancje usuwające wolne rodniki. To właśnie te są odpowiedzialne za starzenie się nie tylko organów wewnętrznych, lecz także skóry.
  • Antyoksydantów – działająją w sposób zbliżony do polifenoli.
  • Witaminy, m.in.: A, E, z grupy B czy C – mają zbawienny wpływ na kondycję skóry.

Dieta na odmłodzenie skóry – po jakie produkty powinnaś sięgać?

Jeżeli dieta na odmłodzenie skóry ma być skuteczna, muszą znaleźć się w niej produkty zawierające powyższe opisane związki chemiczne i witaminy. Czasem wystarczy tylko mała zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. Zamiast po:

  • Tradycyjny olej, sięgaj po oliwę z oliwek – to bardzo cenne źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, które biorą udział w powstawaniu wymienionych wyżej ceramidów, oraz polifenoli;
  • Słone i słodkie przekąski, sięgaj po warzywa i owoce. To naturalne źródło witamin. Przykładowo maliny – poza witaminami – są cennym źródłem antocyjanów wykazujących działanie przeciwstarzeniowe.

Nie zapomnij również o orzechach, które są bogate w dobre tłuszcze, białko i minerały.

Dieta na odmłodzenie skóry – a co z płynami?

Jeżeli chcesz w naturalny sposób poprawić wygląd swojej skóry, musisz zwracać uwagę nie tylko na spożywane produkty, lecz także płyny. Odstaw mocną kawę i czarną herbatę – te napoje mogą spowodować odwodnienie skóry, a dodatkowo nie pozwalają wchłaniać się witaminom. Zamiast nich wybierz bogate w substancje odżywcze soki z owoców i warzyw oraz oczywiście wodę. Specjaliści zalecają wypijanie co najmniej 1,5 l wody każdego dnia. Pamiętaj, że taka jej ilość pozwala prawidłowo nawodnić organizm i dodatkowo pomaga w walce z cellulitem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.