Jaki tusz do rzęs?

Jaki tusz do rzęs i wtedy kosmetyki każdego dnia zalewają nas nowościami czy to w reklamach internetowych, czy też w telewizji. Kobiety już same nie wiedzą na co się decydować bo wybór jest coraz trudniejszy i większy. Każdy kosmetyk dostosowany jest do danej urody, ale nie każda kobieta tą urodę odpowiednio potrafi określić, a więc również nie wie jakie jej uroda, cera, czy też włosy mają potrzeby. Podobne sytuacje dzieją się nie tylko z tym jakie produkty wybieramy do naszej cery, ale również jakie produkty będą dobre chociażby do naszych oczu, rzęs czy brwi?

Jeśli chodzi o rzęsy – mamy tu naprawdę szerokie pole do popisu – w drogeriach znajdziemy tusze, które mają za zadanie pogrubiać rzęsy, podkręcać, rozczesywać jak również mocno je podnosić i przy tym idealnie utrzymywać się na rzęsach bez kruszenia przez cały dzień. Oczywiście w obecnych czasach wszystko to jest możliwe i takie maskary wcale nie muszą kosztować milony. Zatem na co zwrócić szczególną uwagę aby dobrać dla siebie idealny?

Na pewno w pierwszej kolejności zasugeruj się tym, co mówi Ci etykieta. Owszem często dodają tam treści niekoniecznie zgodne z rzeczywistością, jednak warto je wypróbować. Kolejną sprawą jest rodzaj szczoteczki do tuszowania rzęs. Każdy rodzaj szczoteczki będzie dawał zupełnie inny efekt i to właśnie szczoteczka wiele może nam powiedzieć o tym co będzie robił tusz dla naszych rzęs.

Dostępne mamy zarówno szczoteczki tradycyjne, z miękkim i dość gęstym włosiem, oraz nieco sztywniejsze silikonowe. Dostępne są również szczotki mieszane, albo wykręcane, które mają i jeden i drugi rodzaj włókien. Zależnie od tego jaki efekt chcemy uzyskać podczas tuszowania, na taką szerokość rozstawiamy sobie aplikator.

Jeśli lubisz aby Twoje rzęsy były mocno rozdzielone, idealnie rozczesane i wydłużone, wówczas lepiej sprawdzi się dosyć wąska, silikonowa szczoteczka. Ona dodatkowo jest nieco bardziej sztywna więc rozczesywanie rzęs i wydłużanie ich jest znacznie prostsze.

Jeśli natomiast wolałabyś aby Twoje rzęsy były naprawdę mocno pogrubione, aby ich objętość się znacznie zwiększyła – tutaj postaw zdecydowanie na szczoteczki z miękkim włosiem. One również pozwolą Ci na stopniowanie efektu zalotnego spojrzenia. Kiedy nałożyć jedną czy dwie cienkie warstwy tuszu – uzyskasz naturalny look, jeśli natomiast dodasz jeszcze jedną czy dwie, każda warstwa doda objętości i sprawi, że oko będzie coraz bardziej kocie.

Pamiętaj również o tym, że tusze są zarówno zwykłe, jak i wodoodporne. Te drugie warto używać od czasu do czasu aby nie obciążać zanadto rzęs i aby nie traciły one na swoim naturalnym pigmencie. Tusze wodoodporne są bowiem nieco cięższe i trudniej je zmywać, przez co mają wpływ np. na wypadanie rzęs jeśli nieumiejętnie się z nimi będziemy obchodzić.

Pamiętaj zatem, że za dobry tusz wcale nie musisz płacić ogromnej kwoty pieniędzy. Testuj a na pewno znajdziesz idealny dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.