Kremy przeciwzmarszczkowe – kiedy zacząć stosować, jak wybrać odpowiedni, czym się kierować przy zakupie

Kremów przeciwzmarszczkowych jest mnóstwo na drogeryjnych półkach. Ważne jest, abyś znalazła odpowiedni dla siebie, który będzie zawierał składniki idealne dla Twojego typu skóry i cery. Nie sugeruj się kosmetykami przyjaciółek, tyle ile kobiet, tyle potrzeb, zatem najpierw zadbaj o swoje.
Jak więc wybrać krem odpowiedni dla nas i kiedy go zacząć używać?

Co brać pod uwagę, kupując krem przeciwzmarszczkowy?

Najistotniejsze w składzie takich kremów są kwas hialuronowy ( zapewni dawkę porządnego i potrzebnego nawilżenia), koenzym Q10 oraz antyoksydanty. Są to podstawowe składniki, które powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy.
Poza tym, gdy nasz skóra jest już nie pierwszej młodości, w składzie takiego kremu powinny być retinole oraz lipopeptydy. To składniki doskonałe do skóry dojrzałej, które poprawiają jej napięcie oraz dodatkowo złuszczają naskórek.

Kiedy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy?

Nie ma konkretnej daty, kiedy kobieta powinna zacząć stosować kremy przeciwzmarszczkowe, gdyż jest to po prostu sprawa indywidualna.
Ale gdy Twoja cera jest wyraźnie szara, brak jej odpowiedniego nawilżenia, jest napięta i „bez wyrazu” to może znak, że zamiast tylko kremu na dzień, powinnaś sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy.
Można ich zacząć używać już poniżej 30 lat. W końcu mają one zapobiec zmarszczkom.

Czy właściwie się kierować przy wyborze odpowiedniego dla nas kremu?

Przede wszystkim istotny jest nasz typ cery, oraz potrzeby naszej skóry.
Ważny też jest skład kremu. Jeśli krem zawiera dużo czynników aktywnych, witaminy i peptydy, które są pierwsze w kolejności wymienianej na opakowaniu, to jest to dobry krem.
Kieruj się tez opiniami na forach, czy Youtube. To niekiedy skarbnice wiedzy, która pomoże Ci przebrnąć przez drogeryjne półki.

Ważne jest, aby kremy w ogóle stosować. Oczywiście niektóre z nas odziedziczyły wspaniałe geny, zatem po kremy przeciwzmarszczkowe nie sięgną bardzo długo. Ale te z nas, które sięgają po kremy, muszą przede wszystkim kierować się swoimi potrzebami. Dobry krem ( taki porządnie nawilżający, z witaminami, aktywnymi składnikami, antyoksydantami ) jest na wagę złota. Warto wypróbować nawet kilka, aby znaleźć swój ideał. Możesz przecież poprosić o próbki kremów w drogerii i zacząć testować już w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.