Manicure hybrydowy wykonywany w domu

Zadbane dłonie i paznokcie dodają uroku każdej osobie. Odpowiednio dobrane kosmetyki i systematycznie wykonywany manicure pomogą zachować ich dobry wygląd. Manicure hybrydowy to doskonała opcja dla zabieganych i zapracowanych pań. Ta metoda stylizacji bazuje na połączeniu lakieru do paznokci z trwałością żelu. Takie zestawienie sprawia, że paznokcie wyglądają naturalnie, a efekt może utrzymać się do trzech tygodni.

Jak poprawnie wykonać manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie. W tym celu należy zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria m. in. w: lampę UV/LED, blok polerski, płatki bezpyłowe, bazę pod lakier hybrydowy, lakiery hybrydowe oraz top. Do zmywania warstwy dyspersyjnej przyda się też specjalny preparat oraz przybory wykorzystywane przy tradycyjnym manicure. Stylizację zaczynamy od przygotowania (opiłowania) płytki i odsunięcia lub usunięcia skórek. Po wykonaniu tej czynności matowimy płytkę blokiem polerskim i odtłuszczamy. Odtłuszczona i zmatowiona płytka jest gotowa do nałożenie bazy pod lakier. Bazę nakładamy cienką warstwą i starannie rozprowadzamy. Po utwardzeniu bazy pod lampą LED (30 sekund) lub UV (2 minuty) wybieramy kolor lakieru hybrydowego.

Wybrany kolor nakładamy cienką warstwą na płytkę, uważając przy tym, aby nie zalać skórek i utwardzamy ją pod lampą. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać i stopnia krycia używanego lakieru, nakładamy kolejną warstwę i ponownie utwardzamy ją pod lampą. Po osiągnięciu zadowalającego efektu nanosimy top (lakier nawierzchniowy) i utwardzamy go w lampie. Ostatnim krokiem będzie przemycie paznokci i usunięcie warstwy dyspersyjnej. Do tego celu należy użyć odpowiedniego preparatu i płatków bezpyłowych. Po tym zabiegu paznokcie nabiorą blasku i będą ładnie się prezentowały. Po wykonanym manicure hybrydowym należy umyć dłonie i nałożyć krem nawilżający. Osoby z suchą skórą mogą nałożyć olejek na wał około paznokciowy. Olejek nawilży, odżywi i wygładzi skórki.

Manicure hybrydowy wymaga większej uwagi i skupienia aniżeli manicure tradycyjny. Nagrodą za poświęcony czas jest możliwość cieszenia się pięknymi paznokciami przez około trzy tygodnie. W tym czasie paznokcie będą prezentowały się nienagannie, a my nie będziemy musieli wykonywać żadnych czynności związanych z ich pielęgnacją.

Należy dodać że szczególnym narzędziem który przyspiesza wykonywanie manicure hybrydowego jest frezarka, jest wiele modeli, od profesjonalnych do półprofesjonalnych, takich jak frezarki firmy JSDA, szczególnie wyróżnia się jedna frezarka, biorąc pod uwagę moc – 35W, oraz lekkość rączki, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zdjąć nawet lakier z mocnej bazy. Frezarka JSDA JD700 – to właśnie ten model, który jest w bardzo atrakcyjnej cenie, jest użytkowany w profesjonalnych salonach manicure. W kwocie do 200zł powinniśmy już kupić oryginalną frezarkę, tutaj również należy uważać na wiele podróbek na rynku, oraz bezwzględnie należy się upewnić czy jest gwarancja na danych produkt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.