Paznokcie na święta

Grudzień w pełni, już zaczynamy myśleć nad zakupami świątecznymi, nad prezentami, nad tym co i jak urządzimy. Kobiety z pewnością bardziej przeżywają ten czas oczekiwania i przygotowań bo w końcu większość obowiązków właśnie na nich spoczywa. One lubią również to aby wyglądać w tym czasie jak najlepiej. Stąd właśnie nasz post dotyczący paznokci świątecznych. Obecnie trendy niesamowicie się zmieniają. Większość kobiet w codziennych stylizacjach stawia na prostotę, na delikatne wzory i kolory, które będą zupełnie neutralne, nadające się do pracy.

Co natomiast w sezonie świątecznym, jakie paznokcie zaproponują nam w salonach stylistki? Jakie trendy są obecnie promowane? Na pewno odchodzi się zdecydowanie od typowo świątecznych, pstrokatych kolorów i wzorów. Jeśli wzór świąteczny to w delikatnych i stonowanych kolorach. Kobiety nie stawiają już na paznokcie z choinkami, bąbkami, czy też prezentami. Owszem znajdują się motywy zimowe – śnieżynki, białe choinki, delikatnie i artystycznie wymalowane motywy zimowego krajobrazu, lub też kraty świąteczne w ciemniejszych, ciepłych kolorach iście przypominające ciepłe koce.

Modne są również takie motywy jak sweterki – jest to bardzo ciekawa metoda zdobienia paznokci, która wcale nie jest trudna wbrew pozorom. Jak to wykonać? Otóż najpierw malujesz paznokcie jak zwykle, bazą, kolorem. Kolejny krok to namalowanie kolorem wzorków. Możesz ten krok wykonać potrójnie aby wzorek był bardziej wypukły i aby lepiej go było widać. Następnie musisz użyć proszku akrylowego. Najlepiej aby był przezroczysty – wówczas wzorek pozostanie w kolorze lakieru jakim go malowałaś. Jeśli akryl ma swój odcień, wówczas to  on będzie dominował na wzorku. Kiedy masz już namalowany wzorek i kładziesz ostatnią warstwę koloru właśnie na wzór, nie utwardzaj jej tylko w tym czasie posyp paznokieć proszkiem akrylowym. Akryl przyklei się do lakieru i zwiąże. Teraz otrzep delikatnie paznokieć z pozostałości wolnego proszku i utwardź całość w lampie aby akryl zatopił się w lakierze. Teraz możesz nałożyć warstwę topu, jednak wówczas efekt wypukłego wzorka nie będzie już tak efektowny, lepiej pozostaw to w matowej wersji.

Inne, modne świąteczne zdobienia to różnego rodzaju brokaty, cyrkonie, naklejki biżuteryjne, które nadadzą eleganckiego wyglądu nawet prostej stylizacji z jednym kolorem. Taki mocno błyszczący brokat z pewnością urozmaici paznokcie i sprawi, że będą one wydawały się zdecydowanie bardziej eleganckie i ciekawe. Święta w końcu kojarzą nam się z przepychem i błyskiem.

Jeśli chodzi o dominujące kolory to z pewnością będzie to niezmienna czerwień, bordo, złoto, srebro, stonowana zieleń i granat. Te odcienie zdecydowanie kojarzą nam się z tym pięknym czasem świątecznym.

Przemyśl również opcję naturalnego manicure lub manicure typu french – te rozwiązania z pewnością będą dobre jeśli przykładowo w Twojej pracy nie zezwalają na mocne kolory, które będą się rzucać w oczy. Pamiętaj, że hybrydę nosisz dłużej aniżeli mamy święta, więc warto pomyśleć i o tym, że w pracy także powinnaś się czuć w nich komfortowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.