Problem z włosami

Piękne, zdrowe i lśniące włosy to atrybut każdej kobiety i o takie właśnie włosy większość z nas walczy. Niestety nie każda ma tyle szczęścia i z różnych powodów nasze włosy często zaczynają się puszyć, są suche, kruszą się i wydaje się jakby w ogóle nie rosły, a wręcz jakby ktoś co kilka dni je skracał. Czym to jest spowodowane?

Otóż jest to spowodowane przede wszystkim złymi nawykami związanymi z pielęgnacją włosów, ale również związane z naszym stanem zdrowia. Często bowiem bywa tak, że nasze dolegliwości czy to ze strony układu odpornościowego, pokarmowego, hormonalnego czy jeszcze inne powodują, że włosy zaczynają wyglądać coraz gorzej, zaczynają wypadać i łamać się.

Rozdwajające się końcówki włosów są spowodowane przede wszystkim częstymi stylizacjami pod wysoką temperaturą. Włosy wówczas zaczynają mocno odczuwać te impulsy i mocno się wysuszać. Jeśli za wszelką cenę chcemy aby były one długie i decydujemy się ich nie skracać regularnie co jakiś czas, wówczas właśnie włosy osłabiają się niesamowicie i rozdwajają, wypadają. Wszelkiego rodzaju stylizacje na ciepło, czyli suszenie, prostowanie, kręcenie, mają ogromny i zły wpływ na to jak będą w późniejszym czasie wyglądać nasze włosy. Wysoka temperatura niesamowicie niszczy strukturę włosów, sprawia, że włos staje się ubogi w elementy budulcowe.

Innym problemem związanym z włosami jest brak wzrostu. Tutaj też możemy zastanawiać się nad istnieniem kilku powodów tego zjawiska. Może to być związane z genami – część osób po prostu ma genetycznie niewielkie owłosienie i niestety ale trzeba się z tym pogodzić. Tutaj jedynie można próbować przeszczepu, jednak i ten zabieg nie zawsze się sprawdza i włosy po pewnym czasie i tak wypadają bez przyjęcia się.  Wiele osób też ma problemy ze skalpem. Włosy są zdrowe jeśli zdrowo rosną od skóry głowy. Jeśli zatem na skórze głowy pojawiają się jakieś problemy, grzybica, łojotokowe zapalenie skóry, te choroby zaczynają blokować zdrowo rosnące, młode i delikatne włosy i nie mają one szansy na odpowiedni wzrost. Młody włos zaczyna od początku słabnąć i wypada. Warto zatem jeśli widzimy na skórze głowy takie problemy jak łupież, mocno wydzielające się sebum, drażliwe swędzenie – udać się od razu do specjalisty by zdiagnozować problem. Jeśli bowiem zaniedbasz niektóre z tych chorób możesz doprowadzić się do całkowitego wyłysienia.

Pamiętaj również, że dieta i odpowiednio uregulowana gospodarka hormonalna mają tu także ogromny wpływ. Jeśli Twoja dieta jest uboga w składniki odżywcze, witaminy i minerały, wówczas możesz spodziewać się tego, że włosy słabo będą rosnąć. Jeśli chodzi o hormony tutaj sprawa jest poważniejsza i musisz być stale pod opieką lekarza prowadzącego, który po dokonanych badaniach dobierze Ci idealną do danego problemu terapię, która pozytywnie wpłynie nie tylko na Twoje ciało, ureguluje gospodarkę hormonalną, ale i właśnie nie wpłynie hamująco na wzrost włosów.

Pamiętaj, że odpowiednia pielęgnacja codzienna jest niezwykle ważna i od czasu do czasu warto wybrać się na konsultacje do trychologa, który oceni fachowo za pomocą specjalnych przyrządów zarówno stan Twojej skóry głowy jak i stan włosów. Poza tym dobierze w razie problemów odpowiedni rodzaj terapii i problem z włosami stopniowo przestanie dla Ciebie istnieć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.