Skrzyp polny – jak go używać, by pomógł w szybszym rośnięciu włosów

Włosy rosną około 1, 27 centymetra na miesiąc. Istnieją jednak zioła, które pomagają w szybszym wzroście włosów. Wśród nich jest skrzyp, który dzięki zawartości białek przyspiesza proces wzrostu włosów. Może również zapobiegać pojawianiu się siwych włosów.

Skrzyp polny zawiera minerał zwany krzemem. Pomaga to w tworzeniu kolagenu i działa wzmacniająco na kości, paznokcie i oczywiście włosy. Ten minerał także nadaje im połysk i fakturę.

Przepis na herbatę ze skrzypu

Składniki:

– 1 szklanka wody
– 1 łyżka skrzypu

Przygotowanie:

Podgrzej wodę, a gdy zacznie się gotować, dodaj skrzyp i pozostaw mieszankę na trzy minuty. Wyłącz ogień i odstaw napar na 15 minut.

Jednak taka herbata w dużych ilościach może wysuszyć włosy, co spowoduje ich osłabienie.

Spożywanie skrzypu nie jest zalecane dla kobiet w ciąży lub karmiących. Jeśli masz problemy sercowo-naczyniowe, skonsultuj się z lekarzem.

Przepis na płukankę ze skrzypu

Składniki:

– 3 łyżki skrzypu
– 1 szklanka wody

Przygotowanie:

Dodaj 3 łyżki skrzypu do kubka gorącej wody. Pozostaw na 15 minut. Po tym czasie nanieś go na suche włosy i pozostaw na 20 minut. Następnie spłucz włosy dużą ilością wody.

Tabletki ze skrzypem polnym

To jeden z najprostszych sposobów na uzyskanie składników odżywczych z tej rośliny. Jedna kapsułka ze skrzypem dziennie pomoże szybciej im się zregenerować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.