Wieczorna pielęgnacja i skuteczny demakijaż

Skuteczny demakijaż to codzienny, wieczorny rytuał pielęgnacyjny. Wykonywany prawidłowo przynosi efekty w postaci ładnej skóry. Jednak niedokładny, może być przyczyną problemów.

Podstawą w pielęgnacji twarzy jest demakijaż. Zrobiony poprawnie pozostawia skórę czystą i świeżą. Wykonując go starannie, unikniesz wysypu niedoskonałości i przygotujesz cerę na przyjęcie wieczornej pielęgnacji. Kosmetyki, nawet te najdroższe, nałożone na niedoczyszczoną skórę nie spełnią swojego zadania, a jedynie pogorszą stan Twojej cery.

Poprawny demakijaż oczu

Oczyszczanie twarzy warto zacząć od zmycia oczu. Jest to najważniejszy krok przy wieczornych zabiegach pielęgnacyjnych. Niezmyty tusz do rzęs lub niedokładnie zmyte cienie do powiek mogą przyczynić się do problemu z oczami. Do demakijażu oczu warto użyć specjalnego płynu lub mleczka kosmetycznego. Na rynku dostępne są produkty zwyczajne i dwufazowe. Ten drugi to zazwyczaj olej rozpuszczony w wodzie. Ten preparat z łatwością rozpuszcza nawet najtrwalsze kosmetyki. Polecany jest szczególnie do makijażu, w którym zostały użyte kosmetyki wodoodporne.

Wrażliwa i cienka skóra wokół oczu wymaga szczególnego traktowania, w przeciwnym razie szybko zauważysz zmarszczki i bruzdy. Nasączony kosmetykiem wacik lub gąbkę przyłóż delikatnie do powieki i poczekaj chwilę, aż kosmetyk rozpuści cienie, eyeliner i kredkę. Delikatnym ruchem przesuń wacik w kierunku skroni – tym sposobem zmyjesz makijaż bez rozciągania delikatnej skóry. W przypadku mocnego makijażu czynność możesz powtórzyć, używając nowego wacika. Pamiętaj, aby kosmetyki dwufazowe wstrząsnąć przed ponownym użyciem, tak aby składniki w nim zawarte się połączyły.

Zmywając mascarę z rzęs, dociśnij delikatnie płatek nasączony płynem, a następnie pionowym ruchem przetrzyj rzęsy. Resztki makijażu spomiędzy rzęs usuwaj ruchami poziomymi, pamiętając o właściwym kierunku. Demakijaż górnej powieki wykonujemy zawsze od wewnętrznej do zewnętrznej strony oka. Odwrotnie postępujemy, zmywając tusz i kredkę z dolnej powieki – zawsze przesuwaj płatek od skroni w kierunku nosa.

Demakijaż twarzy

Twarz najlepiej oczyszczą kosmetyki dedykowane do twojego rodzaju skóry. Na rynku dostępne są preparaty w formie żelu, śmietanki lub mleczka. Te ostatnie tworzone są z myślą o suchej i wrażliwej cerze. Po ich użyciu twarz zostaje delikatnie nawilżona i natłuszczona. Ma to szczególne znaczenie dla posiadaczek suchej i nadwrażliwej skóry, która reaguje pieczeniem i podrażnieniem na większość kosmetyków. Na czysty wacik lub gąbkę nalej odrobinę produktu i delikatnie rozprowadź go po twarzy. Możesz do tego celu użyć dłoni, pamiętaj jednak o dokładnym rozprowadzeniu i starannym zebraniu kosmetyku ręcznikiem papierowym lub chusteczką. Lżejsze formy takie jak: pianki, żele i olejki możesz traktować jak mydło i rozprowadzać na twarzy bez użycia wacika. Po skończonym demakijażu spłucz twarz wodą i przetrzyj twarz tonikiem. Preparat przywróci prawidłowe PH skóry i zabezpieczy ją przed wnikaniem szkodliwych czynników.

Raz w tygodniu lub częściej w zależności od posiadanej cery, wykonaj peeling. Dla skóry delikatnej i suchej polecane są peelingi enzymatyczne. Delikatnie złuszczają i nawilżają, bez konieczności tarcia. Posiadaczki cery normalnej i tłustej mogą użyć mocniejszych ziarnistych peelingów, które mocniej i lepiej złuszczają. Po peelingu skóra będzie lepiej dotleniona i przygotowana na przyjęcie wieczornej pielęgnacji.

Starannie oczyszczana skóra odwdzięczy się ładnym kolorytem i gładkością. Jeśli jednak zaniedbasz wieczorny demakijaż, możesz spodziewać się wysypu wielu zaskórników i znaczącego pogorszenia stanu Twojej cery. Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj o tym najważniejszym kroku w wieczornej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.